اشتغال زایی بیش از ۶۵۰ نفر در ۴۷ واحد از صنایع تبدیلی و غذایی

 

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از صدور پروانه بهره برداری برای ۴۷ واحد صنایع تبدیلی و غذایی از جمله صنایع تبدیلی قارچ در این استان خبر داد و گفت: ظرفیت جذب ماده خام توسط این واحدها بیش از ۴۰۸ هزار تن است.

محمود باصری با اشاره به اینکه واحدهای مذکور با سرمایه ای بالغ بر ۷۴۰۰میلیارد ریال راه اندازی شده است، تصریح کرد: این واحدها به طور مستقیم اشتغال زایی بیش از ۶۵۰ نفر را به دنبال دارد.

به گفته وی؛ این طرح ها شامل سردخانه و بسته بندی میوه، کنسانتره خوراک دام و آبزیان و بسته بندی سبزیجات و صیفی جات تازه، عسل، حبوبات، برنج، خشکبار، خرما، انواع بذر، قارچ و تخم مرغ است.

باصری اضافه کرد: تهیه خرمای غنی شده، پسته پاک کنی، انواع ساندویچ، رب گوجه فرنگی، شوری و ترشی، اسانس و پنبه پاک کنی، ذرت خشک کنی، کنسرو سبزیجات و غیره از دیگر فعالیت های صنایع مذکور است.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه تعداد کل واحدهایی که از این سازمان مجور دریافت کردند ۹۴۵ واحد است، اظهار کرد: ظرفیت جذب ماده خام در این واحدها بیش از پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تن است.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس اظهار کرد: ارتقاء ارزش افزوده، توسعه صادرات و کاهش ضایعات و همچنین کاهش ریسک از عمده‌ترین فواید توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان فارس بوده و نهایت حمایت توسط این مدیریت جهت رسیدن به موارد فوق مد نظر می باشد.

منبع: mushroom.news


شما هنوز وارد نشده اید

شما در حال مشاهده سایت بصورت یک میهمان هستید ، برای ارسال نظر باید وارد شوید

ورود به فروشگاه
نظرات کاربران (0)

اولین نفری باشید که نظر خود را برای این مطلب ثبت میکنید